BÓL PODCZAS PORUSZANIA SIĘ

To nie jest "Twoja uroda". To problem, który można rozwiązać.

Ból jest ważny!

Ból jest sygnałem, że jakaś struktura w Twoim ciele nie działa tak, jak powinna. Nie pojawia się po to, aby się do niego przyzwyczaić, tylko po to, aby wskazać Ci problem do rozwiązania. To nie jest “Twoja uroda”.

Znasz te sytuacje?

  • Pakujesz zakupy do bagażnika samochodu pod marketem i musisz robić przerwy, bo kręgosłup lędźwiowy nie daje rady - czujesz napięcie, a później tępy ból i sztywność. Prostujesz się, czujesz chwilową ulgę ale wiesz, że zaraz znów zaboli, jak tylko spędziesz w tej pozycji dłużej niż chwilę.

  • Odmawiasz dalszych podróży samochodem, bo już po kilku minutach bolą Cię kolana. Najpier deliaktnie dają znać, że za długo są zgięte, potem pojawia się tępy ból, czasem pulsujący, a Ty wiercisz się na siedzeniu i układasz nogi na wszystkie sposoby, aby choć odrobinę sobie ulżyć. Ostatecznie na postoju Twój towarzysz podróży musi Ci pomóc wysiąść, bo kolana są obolałe i sztywne. A masz dopiero 40-50 lat. Co będzie później?

  • Nie zawiesisz firanki, bo nie utrzymasz rąk w górze - bolą Cię ramiona, łokcie, plecy.

  • Ogródek żyje swoim własnym życiem, bo dajesz rady dbać o niego.

  • Na weselu grzejesz krzesło - nie tańczysz, choć serce się rwie.

Energia do życia i Twoja wewnętrzna radość oraz spontaniczność dawno już wyparowały.

Ludzkie ciało jest stworzone do ruchu.

Każdy z nas powinien wprowadzać ruch do swojego życia, ale osoby, które czują ból podczas aktywności nie mogą tego robić na własną rękę. Muszą mieć ustrukturyzowany plan wprowadzania ruchu. To nie może być spontaniczne.

To nie jest tak, że ktoś, kto skarży się ból stawów stwierdzi sobie: a dobra, lekarz dał mi zielone światło do ruchu to odpalę sobie jakiś trening z YouTube i będzie dobrze - bo takim podejściem można zrobić sobie dużą krzywdę i nabawić się dolegliwości, z których będzie ciężko wyjść.

Znajdź odpowiedzi na pytania dlaczego coś boli, co dzieje się w Twoim organizmie, z czym ma związek ten ból, czy można zrobić coś (i co?), żeby ten ból ustąpił.

POSTAW NA TERAPIĘ RUCHOWĄ:

Kinezjoterapia czyli leczenie ruchem skupione jest przede wszystkim wokół:

  • zmniejszenia dolegliwości bólowych w życiu codziennym,
  • zwiększenia swoich możliwości ruchowych,
  • zwiększania swoich możliwości sportowych;
  • wyprowadzania z przewlekłych dysfunkcji - na przykład ktoś mi mówi, że od czasów nastoletnich bolą go kolana, ale w sumie nic z tym nigdy nie robił, a teraz by chciał bo ból staje się silniejszy;
  • leczenia starych urazów, które do tej pory nie zostały w pełni poddane rekonwalescencji lub zostały jej poddane w nieprawidłowy sposób, na przykład nieefektywna fizjoterapia po złamaniu kości śródstopia lub po urazie ścięgna Achillesa;
  • wprowadzenia do aktywnego trybu życia osób, które latami siedziały za biurkiem lub są w dojrzałym wieku.

TERAPIA RUCHOWA TO PROCES

Terapia ruchowa to proces. Jak długi? To zależy od wielu czynników: od regularności spotkań, problemu z jakim się będziesz mierzyć, tempa postępów, Twojej dodatkowej aktywności. Najczęściej dochodzenie do zdrowia trwa od 3 miesięcy do 1 roku.

Pożegnaj się z bólem!

Umów się na konsultację